WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ ORAZ POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT PT. „JESTEM EUROPEJCZYKIEM”

W ramach obchodów 20-lecia włączenia Polski do Unii Europejskiej Szkoła Podstawowa im. Edmunda Łozińskiego w Potoku zorganizowała Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej skierowany do uczniów klas VI oraz Powiatowy Konkurs Plastyczny na plakat pt. „Jestem Europejczykiem” zorganizowany dla uczniów klas III. Jego rangę podnosi fakt, iż widnieje w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych w roku szkolnym 2023/2024 przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Uczestników niniejszego konkursu wybrano na podstawie wcześniejszych eliminacji szkolnych. Do Powiatowego Konkursu Wiedzy zakwalifikowały się trzy osoby z kl. VI B, które utworzyły drużynę. Z kolei do konkursu plastycznego na etapie powiatowym mogły przejść tylko dwie prace plastyczne.

7 maja 2024 roku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej oraz uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego na plakat pt. „Jestem Europejczykiem”. Na podstawie oficjalnego zaproszenia ze strony organizatora, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i Panem Dyrektorem, w formie delegacji mogli uczestniczyć w tym niesamowicie precyzyjnie, pomysłowo i bogato przygotowanym przedsięwzięciu.

Dzięki swojej obecności mogliśmy dopingować drużynę naszych szóstoklasistów, którą tworzyli uczniowie: Jagoda Oleś, Kamil Czajka, Hanna Moskal. Jesteśmy z nich dumni, ponieważ wykazali się oryginalnością i kreatywnością podczas prezentacji Irlandii, jako kraju członkowskiego UE. Otóż zaprezentowali, m.in.  irlandzki język i taniec, a także jeden z przysmaków „scones” – słodkie bułeczki, które samodzielnie upiekli i częstowali komisję oraz prowadzących 😊. 

Drużyna z naszej szkoły otrzymała nagrody za udział.

 

W trakcie trwania konkursu miało miejsce także rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego na plakat pt. „Jestem Europejczykiem”, w którym nasze uczennice zajęły podium!!!

                                      Miejsce I – Wiktoria Żółkoś

                                      Miejsce II – Karolina Pelczarska

Wszyscy uczestnicy konkursu wiedzy oraz plastycznego wraz z opiekunami otrzymali piękne dyplomy i upominki. Każdy uczeń dodatkowo został obdarowany różnorodnymi nagrodami rzeczowymi. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek 😊.

Nie zapomniano również o pozostałych uczniach, którzy podczas zajęć wykonali piękne prace plastyczne biorące udział w eliminacjach konkursu plastycznego na etapie szkolnym. Każdy autor swojego dzieła został nagrodzony pięknym dyplomem.

Jesteśmy dumni z naszych trzecioklasistów i szóstoklasistów, bowiem podjęli się dużego wyzwania i dołożyli wszelkich starań, by godnie reprezentować naszą szkołę. Wkład pracy, zaangażowanie i poświęcony czas przyczynił się do ich sukcesów.

 GRATULUJEMY😊!

Magdalena Czajka

Skip to content