WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

XXVI Rajd Śladami Janka Wędrowniczka

Piątek 14 czerwca przywitał nas słoneczną pogodą. I dobrze się stało, gdyż 18 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wybierało się na wyprawę w teren. Byli to uczestniczy Rajdu Śladami Janka Wędrowniczka – imprezy turystycznej organizowanej już po raz 26 przez Krośnieński Oddział PTSM i naszą szkołę dla uczniów klas I – III szkół Krosna i okolic. W tym roku wzięło w nim udział 8 grup, po dwie ze szkół krośnieńskich: „trójki”, „czwórki” i „siódemki” oraz szkoły z Korczyny.

Uczestnicy wyprawy zwiedzali ośrodek edukacyjny w Krempnej na terenie Magurskiego Parku Narodowego a potem wraz z przewodnikiem wędrowali ścieżką przyrodniczą Folusz w Beskidzie Niskim. Po wędrówce w szkole w Foluszu czekał ciepły posiłek oraz dwa konkursy: plastyczny i turystyczno – krajoznawczy. Dzieci chętnie rysowały w grupach główną atrakcję wyprawy – Diabli kamień. Potem po 3 osoby z każdej szkoły brały udział w konkursie turystyczno – krajoznawczym związanym głównie z atrakcjami rajdu. Spośród trójki uczestników z naszej szkoły Jagoda Bełch z klasy II zdobyła w tym konkursie trzecie miejsce.

Po poczęstunku, konkursach i zabawach nadszedł czas na nagrody i upominki dla wszystkich dzieci. A potem już tylko przejazd do Krosna, gdzie już czekali rodzice.

XXVI Rajd Śladami Janka Wędrowniczka przebiegł w miłej atmosferze, przy sprzyjającej wędrówkom pogodzie. Humory dopisały i niektórzy już czekają, dokąd Janek Wędrowniczek wybierze się za rok.

W imieniu organizatorów

Danuta Chochołek

Skip to content