WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

Maria Konopnicka i Wisława Szymborska – mamy I miejsce!

Taki poetycki duet zaprosił tego roku recytatorów, aby poszukali w twórczości poetek czegoś fascynującego, niepowtarzalnego, bliskiego sercu i zaprezentowali swoją interpretację wybranych liryków.
W recytatorskie szranki stanęła uczennica kl. V naszej „Trójki” – Wiktoria Żółkoś. Utwór „Urodziny” Wisławy Szymborskiej Wiktoria wykonała dbając o radosne, pełne zaskoczeń, urodzinowe emocje i piękne brzmienie instrumentacji głoskowej tego utworu, zaś wiersz „Na obczyźnie” Marii Konopnickiej zyskał aurę nostalgii i wzruszenia. Taką interpretacją utworów Wiktoria „wyrecytowała” I miejsce!!! Brawa i gratulacje!
Honorowym patronatem objęli VI Ogólnopolski, VIII Wojewódzki i XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej oraz Wisławy Szymborskiej” : Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta i Lubelski Kurator Oświaty, a organizatorem konkursu, który odbył się 26 kwietnia jest Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie.
Życzymy dalszych wspaniałych spotkań z poezją!
Dorota Patejko
Skip to content