INNOWACJA PEDAGOGICZNA "BIOLOGIA JEST COOL"

Jak zbudowany jest układ pokarmowy?
Ile metrów ma jelito cienkie?
Jak duży jest żołądek?
🤔
W ramach innowacji pedagogicznej „Biologia jest cool” uczniowie klasy 7 zgłębiali tajniki budowy układu pokarmowego – w praktyce! Na lekcji biologii konstruowali modele przewodu pokarmowego wraz z towarzyszącymi mu gruczołami trawiennymi. Użyte materiały, sposób ich połączenia, dokładny opis oraz zaangażowanie uczniów podczas pracy przyniosły wspaniałe efekty!
Modelowanie to aktywizująca metoda pracy pozwalająca na wykorzystywanie w praktyce wiadomości i umiejętności nabytych na lekcjach oraz lepsze zrozumienie procesów i mechanizmów związanych z różnymi strukturami biologicznymi.
M. Misztal

INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z ELEMENTAMI ROBOTYKI

„Budowa i programowanie interaktywnych, zmotoryzowanych robotów-modele Lego”

Niniejsza innowacja prowadzona jest od 2018/2019 roku.

Główną przyczyną opracowania tych działań była potrzeba rozwijania pasji i zainteresowań ucznia. Innowacja ma na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności chłopca. Ma ona także ćwiczyć logiczne myślenie, zachęcać i motywować ucznia do działania oraz ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową.

Na zajęciach wykorzystujemy:

– Lego Wedo 2.0;

– Lego Boost;

– Laboratorium Kodowania- Robo Maker;

– instrukcje budowy robotów;

– Lego Mindstorms.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "USPRAWNIANIE PRZEZ DZIAŁANIE"

W naszej szkole od 2019 roku prowadzona jest innowacja: „Usprawnianie przez działanie”, na której m.in. wspomagamy rozwój uczniów, rozwijamy wrażliwość artystyczną, budujemy poczucie własnej wartości oraz usprawniamy motorykę małą. W tym roku szkolnym w ramach zajęć plastycznych bierzemy udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym: Kreatywne Prace Plastyczne.
Praca wykonana za pomocą patyczków higienicznych oraz farb plakatowych przez uczniów II i III klasy.

Wioleta Gomułka