Ósmoklasiści znów bardzo dobrzy!

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w dniach 24 – 26 maja 2022 r., wszyscy uczniowie przystąpili do swojego pierwszego ważnego testu. To kolejny rok, gdy uczniowie pracowali część roku zdalnie, uczestniczyli w konsultacjach i zajęciach przygotowujących do egzaminu. Wysoki poziom uczniowie i nauczyciele osiągnęli dzięki współpracy, systematycznym powtórkom i planowaniu, dlatego wyniki są naszą wspólną radością i owocem trudu nauki.

Nasi ósmoklasiści osiągnęli wyniki:
– język polski 65% punktów możliwych do zdobycia (średnia w Polsce 60%, w województwie 61 %, w Krośnie 67%),
– matematyka 74% punktów możliwych do zdobycia (średnia w Polsce 57%, w województwie 59 %, w Krośnie 67%),
– język angielski 77 % punktów możliwych do zdobycia (średnia w Polsce 67%, w województwie 66%, w Krośnie 75%).

Wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły uplasowały ją w 7 staninie – wysokim – z języka polskiego, 8 staninie – bardzo wysokim z matematyki i 8 staninie – bardzo wysokim z języka angielskiego i są z każdego zdawanego przedmiotu wyższe od średniego wyniku w kraju i województwie.

Wśród krośnieńskich szkół znaleźliśmy się:

– z j. polskiego – na szóstej pozycji,
– z matematyki na – na pierwszej pozycji,
– z j. angielskiego – na trzeciej pozycji.

Drodzy Absolwenci! Gratuluję Wam osiągniętego wyniku i życzę efektywnego poszerzania umiejętności w nowych szkołach. Powodzenia!

Pragnę podziękować wszystkim Nauczycielom, którzy współpracując i dbając o dobrą atmosferę szacunku i zrozumienia byli wsparciem dla uczniów.

Szanowni Rodzice, Państwa współpraca i zaufanie, jakim obdarzyliście szkołę, jest bardzo ważnym elementem osiągniętych wyników. Dziękuję!

Maciej Żółkoś