ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W naszej szkole uczniowie mają możliwość uczestniczenia w następujących zajęciach pozalekcyjnych:

• klub językowy,
  • kółko matematyczne,
  • kółko przyrodnicze,
  • kółko historyczne,
  • kółko plastyczne,
  • kółko turystyczno-rowerowe,
  • kółko sportowe,
  • kółko szydełkowe,
  • kółko teatralne,
  • zespół wokalny “Bemolki”,
  • chór szkolny,
  • szkolne koło wolontariatu.

Cele zajęć:

• poszerzanie wiadomości i rozwijanie umiejętności ponadprogramowych,
  • kształtowanie postaw twórczych, swobodne wyrażanie siebie i komunikowanie się z innymi, dążenie do rozwijania własnej osobowości poprzez działalność w czasie zajęć,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich, aktorskich, sportowych, plastycznych i muzycznych, wdrażanie do łatwiejszego nawiązywania kontaktów międzyludzkich, rozwijania współpracy w grupie,
  • kształtowanie postaw proekologicznych, budzenie wrażliwości na piękno przyrody, potrzeby innych ludzi i zwierząt.

Dzięki tym zajęciom każdy uczeń ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

IMG_20191017_150230

W ramach koła turystyczno-rowerowego organizujemy rajdy, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Działalność koła turystyczno – rowerowego daje możliwość wielu uczniom popracowania nad własną kondycją fizyczną, uczy wytrwałości
i samodzielności, dostarcza wiedzy krajoznawczej
i przyrodniczej.

IMG_20191017_161336

Dodajemy, odejmujemy, mnożymy, dzielimy. Rozwiązujemy różnorodne zadania, łamigłówki matematyczne.

Gramy w gry planszowe wykonane podczas nauki zdalnej.

IMG_20201026_120912284
IMG_20201026_120928038