Emocje i cierpliwość

Te słowa są podsumowaniem drugiego etapu Konkursu Kaligraficznego, w którym wzięło udział dziesięcioro laureatów etapu szkolnego. Konkurs odbywał się zdalnie, zatem emocje towarzyszyły uczestnikom z obawy, czy zadziała kamerka, czy Internet dopisze i czy wystarczy atramentu w piórach i mocy w brushpenach. Hasło konkursowe autorstwa J.R.R. Tolkiena: „Bądźcie odważni, ale nie zapominajcie o ostrożności. Wejrzyjcie w swe serca i jedźcie na spotkanie swojego losu” pasowało do przygotowań, bo konkurs poprzedzony był ćwiczeniami, warsztatami, własnym zaangażowaniem oraz odwagą w ostrożnym władaniu piórem i przelewaniu uczuć na kartkę papieru…! Okazało się, że liczą się pomysły, wyobraźnia, dokładność a nade wszystko… cierpliwość. Wszystkim udało się pogodzić emocje z cierpliwością, kartkę z piórem i uśmiech z zaangażowaniem.
Nawiązując do hasła konkursu życzymy Wam odwagi w podejmowaniu życiowych wyzwań, ostrożności w dążeniu do celu i powodzenia.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki etapu wojewódzkiego.
D. Patejko
H. Żychowska