Pięknie napisane…

Dzisiaj odbył się szkolny etap Konkursu Kaligraficznego, do którego uczniowie przygotowywali się uczestnicząc w warsztatach, oglądając filmiki z prezentacjami i ćwicząc samodzielnie piękne pisanie.

Kaligrafia to sztuka starannego pisania, można jej przykłady spotkać jeszcze w uczniowskich zeszytach! Nauka estetycznego pisania miała również na celu kształtować charakter oraz cierpliwość piszących. Autorzy przedwojennego podręcznika do kaligrafii – Józef Szablowski i Stefan Tatuch przekonywali, że uczniowie, którzy znają zasady pięknego pisania, w późniejszym życiu wystrzegają się nie tylko plam w zeszycie czy książce, ale także wszystkiego, co mogłoby splamić ich codzienność. Tego życzymy wszystkim uczestnikom dzisiejszych zmagań dziękując za starania i podjęcie walki na „pióra i kałamarze”. Wyniki konkursu będą ogłoszone w poniedziałek.

Dorota Patejko

Honorata  Żychowska