„RÓŻOWA SKRZYNECZKA” w naszej szkole!

W naszej szkole pojawiły się dwie „Różowe skrzyneczki” wypełnione środkami higienicznymi dla dziewcząt.
„Różowa skrzyneczka” jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej.
Według badania zrealizowanego w lutym 2020 roku dla Kulczyk Foundation blisko 500 000 osób w Polsce nie stać na zakup środków higienicznych, 21% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu. 42% rodzin nie rozmawia w domu o miesiączce.
Obecnie „Różowe skrzyneczki” są już w 3000 miejscach w kraju, w tym w ośrodkach pomocy społecznej, kinach, muzeach oraz w szkołach.
Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie.
Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą:
“Weź, jeśli potrzebujesz. Zostaw, jeśli masz nadmiar.”

Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne koordynatorowi akcji lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach.
Zapraszamy do współpracy. 🤗

Magdalena Misztal