Konkurs szkolnej biblioteki „Wiersze Agnieszki Frączek”

A czy Wy wiecie, że od lat sześciu mieszka w Brześciu słoni sto pięćdziesiąt sześć? Była sobie także krowa całkowicie kwadratowa? Łaty też miała kwadratowe!
Takie i inne przedziwne stwory zaprosili do naszej biblioteki uczniowie z klas I-VI, którzy 8 listopada 2022 r. wzięli udział w szkolnym konkursie na małą formę teatralną, opartą na tekstach wierszy Agnieszki Frączek. Autorka jest poetką i popularyzatorką wiedzy o języku polskim, tworzącą między innymi dla najmłodszych.
Komisja, czyli pani Honorata Żychowska i pani Elżbieta Tkaczyk, miała możliwość podziwiania ciekawych przebrań, rekwizytów i pomysłów scenicznych, zaprezentowanych przez uczestników.

Po obradach wyłonieni zostali laureaci:
⦁ Aleksandra Śliż z klasy IV za zawadiacką interpretację wiersza „Dzień niegrzeczności”;
⦁ Wiktoria Żółkoś z klasy II za zdradzenie słuchaczom, kim była „Pudla Luba”;
⦁ Jakub Hejnar z klasy III za stanowcze „Kurze na górze”

Wyróżniono także następujące osoby:
⦁ Helenkę Stec z klasy I („O senniku na sienniku”);
⦁ Maję Giemzę z klasy III („Plotki”);
⦁ Michała Tokarka z klasy III („Łosie w Łasku”);
⦁ Alę Uziębło z klasy III („Ćwir”);
⦁ Julię Ziębę z klasy IV („W pewnym muzeum”).

Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki autorstwa Agnieszki Frączek z własnoręczną dedykacją pisarki.
Wszystkim laureatom, wyróżnionym i uczestnikom gratulujemy!