Przedświąteczna wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

W mroźny grudniowy poranek 2 grudnia uczniowie klasy trzeciej wybrali się do krośnieńskiego CDS-u.
Trzecioklasiści mieli okazję poznać (a niektórzy przypomnieć sobie) trudną pracę hutników szkła i samodzielnie wybić szklany medal. Widzieli podczas pracy szlifierza szkła, palnikarza, malarkę szkła, grawera. Poznali również techniki wykonania szklanych witraży.
Obejrzeli film o krośnieńskim hutnictwie szkła. Zobaczyli wiele pięknych gotowych szklanych wyrobów użytkowych i ozdobnych. Zwiedzili także wystawę czasową łotewskiej artystki pt. „Czarne konie” oraz piwnice przedproże. Najwięcej frajdy sprawił dzieciom udział w warsztatach malowania bombek choinkowych. Uczniowie (i panie też) zdobi samodzielnie farbami i brokatem jednobarwne bombki, które potem zabrali do ozdoby swoich domów.
To była udana wyprawa.
Danuta Chochołek