W ubiegły piątek odbył się w naszej szkole XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Z Marią Konopnicką poznajemy świat”.
Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie wraz z opiekunami z krośnieńskich podstawówek. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Zmagania recytatorów obserwowało jury w składzie: pani Kamila Ziemiańska – Staniek (instruktor z RCKP w Krośnie), pani Monika Król (bibliotekarz z KBP, Filia nr 4 w Krośnie), pan Paweł Bukowski (Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu).
Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców.

W pierwszej kategorii wiekowej laureatami zostali: Amelia Krukierek (SP 10), Ignacy Bigosiński (SP 4), Sara Leszczyńska (SP 7), wyróżnieni zostali również uczniowie: Milena Eustachiewicz (SP SP 7), Karol Szczepanik (SP3), Julia Barańska (SP 10).

W drugiej kategorii wiekowej laureatami zostali: Aleksandra Polak (SP 6), Martyna Godek (SP 6), Lilianna Lonc – Kapłon (SP 10). Wyróżnienia przyznano dla: Aleksandra Jakieły (SP 10), Eweliny Surmacz (SP 3), Aleksandry Lenowieckiej (SP 6), Matyldy Stachurskiej (SP 4).

Chociaż tegoroczny konkurs odbywał się w reżimie sanitarnym, jednak panowała miła i serdeczna atmosfera. Wszyscy cieszyliśmy się, że możemy się spotkać po tak długiej przerwie. Zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok.
Honorata Żychowska