RAZEM DLA PSZCZÓŁ

W ramach Światowego Dnia Pszczół, przypadającego 20 maja, w naszej szkole odbyły się liczne działania mające na celu zwiększyć świadomość uczniów na temat dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą pszczoły oraz inne owady zapylające, a także uświadomić im zakres zagrożeń wynikających z masowego ginięcia tych owadów.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się dlaczego należy chronić pszczoły, jak wykonać domki dla owadów zapylaczy oraz w jaki sposób każdy z nas może pomóc pszczołom. Finałem działań powstały prace plastyczne: pszczela rodzina oraz wiosenne łąki pełne kolorowych kwiatów, ul, domki dla pszczół oraz nasadzenia roślin miododajnych w ramach akcji „Kwiatek dla pszczoły”. W naszym szkolnym ogrodzie założyliśmy kwietną łąkę oraz postawiliśmy hotel dla owadów.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania!
Zapewne pszczoły oraz inne owady zapylające odwdzięczą się nam pięknie owocującymi roślinami!
M. Misztal
🐝🐝🐝