KAŻDY PIERWSZAK WIE, ŻE ŚMIECI SEGREGUJE SIĘ!

♻️♻️♻️

Do akcji „Sprzątanie Świata” aktywnie przyłączyli się nasi pierwszoklasiści wraz z panią wychowawczynią – Magdaleną Czajką, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne dotyczące segregacji odpadów.
Tematem zajęć było zapoznanie uczniów ze sposobami ochrony środowiska, zasadami segregowania odpadów, a także wprowadzenie pojęcia recyklingu. Po części teoretycznej oraz obejrzeniu filmu edukacyjnego uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych. Do worków w odpowiednich kolorach uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie posegregować różne odpady przygotowane przez nauczyciela. Okazało się, że pierwszoklasiści bardzo dobrze zapamiętali zasady segregowania odpadów i świetnie poradzili sobie z zadaniem. Uczniowie dowiedzieli się także, że śmieci pozostawione w lesie są wielkim zagrożeniem dla zwierząt i środowiska.
Dziękujemy pierwszoklasistom za wspaniałą lekcję dbania o wspólne środowisko!
Pozostaje mieć nadzieję, że z każdym rokiem świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa będzie wzrastać i śmieci wokół będzie coraz mniej. Wszak czym skorupka za młodu nasiąknie… 😊
M. Misztal
♻️♻️♻️