PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 19 października  2021 roku w Szkole Podstawowej Numer 3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

Na początku pierwszaczki pięknie przedstawiły przygotowany przez wychowawcę program artystyczny, w którym każdy z nich mógł się przestawić  wypowiadając kilka rymujących zdań. Nie zabrakło też wspólnych recytacji oraz śpiewów z elementami ruchowymi – również w języku angielskim.

W drugiej części programu uczniowie klasy pierwszej przystąpili do ceremonialnego ślubowania. Złożyli przysięgę, a następnie  Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania każdego z nich na ucznia.

Na koniec dzieci otrzymały piękne dyplomy i  birety sfinansowane przez ich Rodziców.

Każdy uczeń otrzymał również bardzo praktyczny bidon z logo szkoły ufundowany i zakupiony przez Radę Rodziców naszej szkoły.

O pierwszaczkach nie zapomnieli również ich starsi koledzy  z Samorządu Szkolnego. Każdy pierwszak otrzymał od nich symboliczny ołówek z piękną  ręcznie robioną na szydełku pacynką.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:

Radzie Rodziców, Rodzicom oraz Samorządowi Szkolnemu za poświęcony czas i obecność oraz  piękne upominki, a także starszym uczniom – z klasy IV i V za pomoc w prowadzeniu przedstawienia.

Podziękowania składamy również Nauczycielom i pozostałym Pracownikom szkoły  za wsparcie, pomoc  i przybycie  na tak ważne dla pierwszoklasistów  wydarzenie.