Mali artyści zwiedzają wystawy

We wtorek 18 października, w ramach zajęć plastycznych „Artyści są wśród nas” grupa uczniów klasy III udała się z wizytą do RCKP w Krośnie.
Celem wyprawy było obejrzenie wystaw: malarstwa i rysunku. Na wystawie pt. „Sentymentalna podróż”, której wernisaż odbył się 12 października, zaprezentowano prace malarskie Lucyny Domaradzkiej i Marty Bożek – Pocenty. Dzieci miały okazję do spotkania i rozmowy z panią Lucyną, która opowiedziała im o swojej trwającej od 20 lat pracy artystycznej. Odpowiedziała też na wiele pytań uczniów dotyczących technik malowania, rysunku i prac, które pokazała na wystawie. Z zainteresowaniem wysłuchała również ciekawych wypowiedzi dzieci na temat obrazów, które najbardziej im się spodobały.
Po spotkaniu z artystką uczniowie obejrzeli wystawę rysunku. Tym razem były to prace dzieci i młodzieży tworzących w pracowni Mezgraf Rysunek Krosno. Rysunki wykonano ołówkiem, kredkami, węglem. Trzecioklasiści wydali mnóstwo ochów i achów zachwycając się również tymi dziełami.
Na kolejnych zajęciach w szkole zapewne stworzą własne oryginalne prace plastyczne.
Danuta Chochołek