Mamy TO! Stacja naprawy rowerów

2 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie naszej stacji. Do rowerowego szczęścia potrzebne jest bezpieczeństwo i teraz już to szczęście mamy. Wspólnym wysiłkiem rodziców i nauczycieli, przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Białobrzegi” udało się zainstalować i zareklamować stację naprawy rowerów.
Do szkoły na rowerach przyjeżdżają uczniowie, rodzice i nauczyciele; tradycją są rowerowe rajdy kółka turystycznego – taka możliwość jak bieżąca naprawa, dokręcanie śrubek, pompowanie i sprawdzanie ciśnienia w oponach to podstawowe potrzeby rowerzystów, aby jazda była przyjemna i bezpieczna.
Na otwarciu gościliśmy pana Zdzisława Krawczyka – przedstawiciela białobrzeskiego stowarzyszenia oraz dziennikarzy z portalu TerazKrosno i przedstawicieli uczniów wszystkich klas starszych. Pan Mariusz Zajdel – nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun szkolnego kółka turystycznego „Obieżyświat” zademonstrował, jak należy korzystać ze stacji.
Zapraszamy do korzystania ze stacji mieszkańców dzielnicy, uczniów z sąsiednich szkół, mieszkańców miasta, których trasa rowerowa prowadzić będzie przy naszej Szkole.
TRZYmaj poziom bezpieczeństwa – to nasze hasło dla rowerzystów 😊
Dorota Patejko